Çanakkale Otelleri, doğal ve tarihi güzellikleriyle ünlü şehre gelecek herkes tarafından ucuz oteller, şehir otelleri veya Çanakkale otelleri şeklinde yapılan aramalara konu olmaktadır. Çünkü şehri ziyaret etmek ve kalmak isteyenlerin tüm isteklerini karşılayabilecek aynı zamanda da uygun fiyatıyla bütçelerini sarsmayacak oteli bulmak istemeleri en büyük haklarıdır.

Çanakkale hem coğrafi anlamda şehirlerin bağlantı noktası olması, hem de hoş, küçük ve şirin bir turizm ve kültür şehri olması nedeniyle oldukça önemli şehirlerdendir. Sadece gezip görmek, kültürel, tarihi ve doğal mirası deneyimlemek değil aynı zamanda güney tatili yapmak isteyenlerin de uğrak noktası olan Çanakkale bir konaklama şehri olarak da işlev görmektedir. Gece yolculuğunun tehlikelerinden korkan tatil yolcuları Çanakkale’de gece konaklayarak yollarına sabah devam etmektedir.

Normal olarak zaman geçtikçe ziyaretçilerin konaklama tesislerinden beklentileri Çanakkale’de kalmak isteme nedenine göre değişmektedir. Tatil için şehri seçenler daha çok havuzlu, bahçeli ve konforlu bir otel tercih ederken, yalnızca gece konaklayacak olanlar için ekonomiklik, temiz olması ve yol güzergâhına yakın olması daha önemli hale gelmektedir. Diğer yandan, tatil için gelenler arasında da yaşam koşullarına göre farklılık olması normaldir. Örnek vermek gerekirse deniz olmayan bir yöreden gelen tatilci için odasının denizi sürekli görecek manzaraya sahip olması olmazsa olmaz şartlardan olabilmektedir. Şehri tanımak, yapısını tanımak isteyen kültür gezginleri şehrin sosyal yaşamına ve aktivitelerine yakın olmak için şehir merkezindeki otelleri, kişi sayısı fazla olan büyük ailelerden oluşan ziyaretçilerin ise uygun fiyatlı tesisleri tercih etmesi beklenmektedir.

Çanakkale otelleri hakkında sizlere yararlı olması açısından hazırladığımız bu bilgilendirici yazımızda yaptığımız çok yönlü değerlendirmelerle en uygun oteli seçmeniz konusunda yardım etmeyi hedefliyoruz. Yazıda verdiğimiz otel sıralamalarında herhangi bir ticari kaygı güdülmemiş olup, bütünüyle müşteri memnuniyeti ve yorumlarına göre değerlendirme ve sıralama yapılmıştır. Yaptığımız alt başlıklar ve sıralamalar tamamen sizin aradığınız otele kolay ulaşmanız içindir. Örneğin geceleme yapmak için bir otel arıyorsanız vakit kaybetmeden ilgili başlığa bakıp en iyisini seçmeniz alt başlıklarımız sayesinde oldukça kolaylaştırılmıştır. Diğer yandan, tatil için uzun süreli kalacakların ihtiyacı olacak ayrıntılı bilgi de yazıda verilmiştir. Eksiklerimiz için şimdiden affınıza sığınır, anlayışınız için teşekkürlerimizi iletiriz.

Geceleme İçin Uygun Yol Güzergâhı Otelleri

Çanakkale Abide

Geceleme için uygun otellerin bulunduğu güzergah incelendiğinde İstanbul yönünden gelerek Akdeniz tatili yapmak isteyenlerin uğrak noktası Feribot iskelesidir. İşlek bir cadde üzerinde bulunan Çanakkale Feribot İskelesi sadece deniz ulaşımı için değil İstanbul – İzmir kara yolunun da kesişim noktasında yer almaktadır. Yolculuğunuz sırasında feribot iskelesine yanaştığınızda geceleme için uygun otelleri hemen o cadde üzerinde görmeniz oldukça kolaydır. Zira, caddenin her iki yanında uzanan 3* ve emsali otellerin sayısı bir hayli fazladır. Zaman kaybetmeden hemen karar vererek güzergâhınızdan da uzaklaşmadan geceleyebileceğiniz en iyi oteller Anzac Otel, Çanak Otel, Anafartalar Otel, İlion Otel ve Temizay Otel şeklidedir.

Ucuz Çanakkale Otelleri

Ucuz otel kavramı içinde yanlış anlaşılmalar ve ticari açıdan kötü intibalar oluşabileceğinden direk otel ismi vermek yerine Çanakkale’de ucuz yani uygun fiyatlı otel nasıl bulunur konusunda tüyolar vermeye çalışacağız. Öncelikle konaklama yapacağınız tarih oldukça önem taşıyor. Türkiye tarihinde önem taşıyan 18 Mart, 19 Mayıs ve 20-27 Nisan tarihleri bağımsızlık mücadelesinin verildiği topraklarda yer alan Çanakkale ziyaretçisi için de oldukça önemli. Bu nedenle otellerin bu tarihlerde doluluk oranları hayli fazla oluyor. Diğer yandan yaz aylarının bitimine rastlayan tarihler de deniz tatili düşünenler için ölü sezon olarak adlandırılıyor. Yani verdiğimiz tarihler dışındaki zamana ziyaretinizi planlarsanız konaklama masraflarınız da otomatik olarak bir hayli düşüyor.

Açıklamalarımızdan da anladığınız üzere doluluk oranı otel fiyatlarını etkileyen önemli bir etken. Bu nedenle doluluk oranı düşük olması için cadde üzerinde göze görünen otelleri değil de biraz daha arka sokaklarda kalan otelleri seçmenizi öneriyoruz. Özellikle Çanakkale’nin en işlek caddesi feribot iskelesi yakınındaki oteller yüksek fiyatlı tesisler olup bütçenizi aşabilmektedir. Tüm bu önerileri dikkate aldıktan sonra daha da fiyat indirimi yapabilmek biraz da pazarlık yeteneğinize kalmaktadır.

Çanakkale Şehir Otelleri Önerileri

Bir otelin şehir oteli olarak adlandırılabilmesi için şehir merkezine yakın olması şartı aranmaktadır. Ancak, sözü edilen şart Çanakkale gibi şirin ve küçük, şehrin her noktasına yürüme süresinin 30-40 dakika gibi kısa süre aldığı bir kentte oldukça alışılmış bir durumdur. Yani Çanakkale’de neredeyse tüm oteller şehir otelleri adlandırılmasına uymaktadır.

Çanakkale için şehir merkezi tanımı yapılmak istendiğinde Demircioğlu Caddesi ve Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’nın yer aldığı alan anlaşılmaktadır. Şehrin önemli merkezleri olan Türk Telekom İl Müdürlüğü, Çanakkale Devlet Hastanesi, Liman Bakanlığı, Gümrük Müdürlüğü, Çanakkale Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü, Polis Evi ve Öğretmenevi bu alan içinde yer almakta ve yaklaşık 500 metre mesafede olduğu için merkeze 2-3 dakikada ulaşılabilmektedir.

Tanımını yaptığımız ve sizlere şehir merkezi olarak tanıttığımız bölge Çanakkale otelleri anlamında da yayılım alanıdır. Çanakkale’nin yegane 5 yıldızlı oteli Kolin ve Güzelyalı Tatil Köyü otelleri dışında kalan tüm oteller merkezde yer alarak şehir otelleri tanımı içerisinde hizmet vermektedir.

Çanakkale Sahil Otelleri

Çanakkale’ye deniz bulunmayan yurdun iç kesimlerinden gelen ziyaretçiler için bir otelde aradıkları en önemli özellik deniz manzaralı olmasıdır. Hatta deniz kenarında yaşıyor olmasına rağmen deniz aşığı insanların denizden ayrılamamaları da onları Çanakkale sahil otellerine yönlendirmektedir. Her ne kadar şehir merkezine yakın olduğu için şehir oteli sınıflandırmasına girse de 3 tane otel sahilde yer almaları nedeniyle sahil oteli hizmeti de verebilir özellikler taşımaktadır.

Kolin Otel Çanakkale: Çanakkale’nin 5 yıldızlı hizmet kalitesi olan otelidir. Şehrin Kepez Beldesi’ne bağlandığı noktada yer alan bu otel aynı zamanda merkeze yakınlığıyla şehir oteli statüsündedir. Kullanılabilir plajı da bulunan otelin denize sıfır noktada yer alması ve konumunun boğaza hakim olması manzaranın tadını çıkarmak isteyenler için mükemmeldir.

Akol Otel Çanakkale: Çanakkale’nin önemli yerlerinden biri olan feribot iskelesine 300 metre mesafede olan bu otel şehir merkezinde yer alır. Denize sıfır olmayan bu otel, önünden yol geçmesi nedeniyle dezavantajlı bir şekilde görülse de yol ile deniz kenarı arasında yayaların yürümesi için yol bulunması ve arada binanın bulunmaması nedeniyle manzaranın rahatça izlenebilmesi nedeniyle çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. 5 yıldızlı otel bulunmayan dönemde şehrin tek 4 yıldızlı oteli unvanını layıkıyla taşıyan tesis bir yıllık yenileme sürecinin ardından seneye daha konforlu olarak açılacaktır.

Büyük Truva Otel Çanakkale: Feribot iskelesine 400 metre uzakta olan otel işlek cadde üzerinde olup şehir merkezinde yer almaktadır. Bu yıl yenilenerek 4 yıldız özelliği kazandırılan otel şehrin en eski otellerindendir. Denize olan mesafe ve manzara açısından Akol Otel’le aynı özelliklere sahip otel aynı zamanda aynı civarda konumlanmıştır. Akol’e göre daha çok tercih edilen otelin öne çıkan özellikleri geniş alana yayılarak daha fazla odasında manzara bulundurması ve deniz cephesine bakan bir açık hava restoranının bulunmasıdır.

Çanakkale Tatil Otelleri

Ülkemizde yapılan çalışma ve araştırmacılar sonucunda toplanan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye’nin en temiz kenti unvanını kanıtlayarak Çanakkale kazanmıştır. Zengin tarihi ve kültürel yapısı açısından bir cazibe merkezi olan Çanakkale sert Boğaz rüzgarlarını her daim alması nedeniyle de tertemiz denizlere, koylara sahiptir.

Çanakkale’yi en iyi tatil yapılabilecek şehirler listesine sokan en önemli özellikleri tarihi ve kültürel yapısı, bitki örtüsü, iklimi ve en önemlisi de temiz havasıdır. Bu nedenle sizler gibi birçok ziyaretçi ilimizde uzun tatiller yapmak isteyebilmektedir. Genellikle otellerin çoğu şehir merkezinde bulunmakta ve tatil otelleri olarak hizmet veriyor olsa da şehrimizde farklı otel seçenekleri de bulunmaktadır.

Tatil amaçlı farklı Çanakkale tatil otelleri arayanlar için en iyi öneriler Assos Bölgesi’nde, Bozcada ve Gökçeada gibi bölgelerde, Güzelyalı Tatil Köyü’nde yer alan otellerdir. Şehir merkezine uzak bu oteller şehirden uzaklaşarak doğanın tadını çıkarmak ve kafa dinlemek isteyenler için idealdir.

Çanakkale Otelleri ve Özellikleri

OTEL ADI STANDART KONUM ODA SAYISI PLAJ TOPLANTI SALONU HAVUZ MANZARA
Kolin Hotel 5 * Kepez 274 Var Var Var Deniz
Akol Hotel 4* Merkez 137 Yok Var Var Deniz
Dove Hotel 4* Assos 128 Var Var Var Deniz
Eden Gardens 4* Assos 117 Var Var Var Deniz
Ida Kale Resort 4* Güzelyalı 84 Var Var Var Deniz
Büyük Truva 4* Merkez 66 Yok Var Var Deniz
Iris Hotel 4* Güzelyalı 95 Var Var Var Deniz
Tusan Hotel 4* Güzelyalı 64 Var Var Var Deniz
Anzac Otel 3* Merkez 24 Yok Var Yok Yok
Eden Beach 3* Assos 69 Var Yok Var Deniz
Aşkın Art 3* Merkez 65 Yok Var Yok Yok
Çanak Otel 3* Merkez 52 Yok Var Yok Deniz
Helles Pont 3* Kepez 28 Var Yok Yok Deniz
Artur Hotel 3* Merkez 32 Yok Yok Yok Deniz
Helen Otel 3* Merkez 42 Yok Var Yok Deniz
Zileli Hotel 3* Kepez 108 Yok Var Yok Deniz
Ilion Otel 3* Merkez 47 Yok Yok Yok Yok
Kırkgeçit Terml 3* Biga 44 Yok Var Var Doğa
Hotel Kum 3* Eceabat 72 Var Var Var Deniz
Sarıçay Otel 3* Merkez 43 Yok Var Yok Deniz
Troy Otel 3* Assos 28 Var Yok Var Deniz
Hotel Baransel 2* Ezine 30 Yok Yok Yok Yok
Kestanbol Otel 2* Merkez 26 Yok Yok Yok Kısmi
Temizay Otel 2* Merkez 39 Yok Var Yok Var
Kervansaray Butik Assos 43 Var Yok Var Dağ-Deniz
Nazlıhan Otel Butik Assos 37 Var Yok Var Dağ-Deniz
Nazlıhan Spa Butik Assos 9 Var Yok Termal Dağ-Deniz
Hünnaphan Butik Adatepe 17 Yok Yok Yok Kazdağları
Kervansaray Butik Merkez 19 Yok Yok Yok Yok
Adonis Motel Geyikli 16 Var Yok Yok Deniz
Altanlar Otel Şehir Ezine 26 Yok Yok Yok Yok
Altınkum Motel Motel Babakale 12 Var Yok Yok Deniz
Anzac House Hostel Merkez 18 Yok Yok Yok Deniz
Aqua Hotel Şehir Eceabat 43 Var Yok Yok Deniz
Aral Çiftliği Çiftlik Bozcaada 32 Yok Yok Yok Çiftlik
Kadırga Motel Motel Assos 46 Var Yok Var Deniz
Park Otel Otel Assos 46 Var Yok Var Var
Ataol Çiftliği Çiftlik Bozcaada 32 Yok Yok Yok Çiftlik
Boğaz Otel Şehir Merkez 43 Yok Yok Yok Yok
Boruzan Otel Şehir Bozcaada 16 Var Yok Yok Deniz
Boss Otel Şehir Eceabat 16 Yok Yok Yok Deniz
Gültur Motel Motel Küçkkuyu 101 Var Yok Var Deniz
Hotel Albena Şehir Assos 52 Var Yok Var Deniz
Club Capheros Şehir Assos 57 Var Yok Var Deniz
Çapraz Otel Tatil Köyü Bozcaada 60 Var Yok Var Deniz
Ece Otel Şehir Eceabat 17 Yok Yok Yok Deniz
Eflatun Otel Konak Bozcaada 12 Yok Yok Yok Deniz
Hotel Fahri Butik Bozcaada 8 Yok Yok Yok Deniz
Gallipoli Hotel Şehir Gelibolu 61 Var Yok Var Deniz
Gelibolu Evleri Konak Eceabat 10 Yok Yok Yok Doğa
Martı Motel Motel Saroz 22 Var Yok Var Deniz

 

Çanakkale otelleri hakkında bilgilendirme ve kılavuzluk yaptığımız bu yazımızda sizler için samimiyetle tavsiyelerimizi sunmaya özen gösterdik. Kendinize uygun oteli bulma konusunda yardım etme hedefiyle sizlere yararlı olabildiysek ne mutlu bizlere. Dilerseniz bu sayfanın altına yorum yaparak bizlere sorularınızı sorabilirsiniz.

6 yorum

 1. avatar
  Yayınlanan kişi İrem| 20/07/2017 |Cevapla

  Çok yardım sağlayan bir yazı olmuş detaylar için teşekkürler, emeklerinize sağlık. Yolumuz Çanakkale’ye düşerse ilk başvuracağım kaynak oldu.

 2. avatar
  Yayınlanan kişi Büşra| 18/07/2017 |Cevapla

  Açıklayıcı ve yol gösterici bir yazı olmuş. Konaklama işini ayarlarken bu yazıya başvuracağım. Teşekkürler!

 3. avatar
  Yayınlanan kişi Ayşenur| 17/06/2017 |Cevapla

  Otel rezervasyonu yaptırmak istiyoruz, 2 gün konaklayacağız.

  • avatar
   Yayınlanan kişi ilter özer| 17/06/2017 |Cevapla

   Merhaba Ayşenur Hanım. 0554 842 08 86 numaralı telefondan bizi arayarak anlaşmalı otellerimizden rezervasyonunuzu yapabiliriz.

 4. avatar
  Yayınlanan kişi Esma| 11/02/2017 |Cevapla

  Teşekkürler çok işimize yaradı sağ olun :))

 5. avatar
  Yayınlanan kişi Zahide| 27/08/2016 |Cevapla

  Harika bir yazı olmuş. Çanakkale otelleri hakkında aradığımız tüm soruların cevapları neredeyse yazıda var. Detaylı bilgi için çok teşekkür ederim. Bu siteyi Çanakkale ziyareti yapmayı düşündüğüm zamanlar mutlaka takip edeceğim.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Tüm alanlar zorunludur.