Geyikli, Çanakkale ilinin Ezine ilçesine bağlı olan küçük bir beldedir. Çanakkale’ye yaklaşık olarak 60 kilometre, Ezine’ye ise 20 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. En önemli özelliklerinden biri ise herşeyin tam ortasında olmasıdır. Batısında Ege Denizi, Kuzeyinde Bozköy ve Çamova köyleri bulunmaktadır. Bozcaada ile olan bağlantısı ise iskelesinden kalkan arabalı vapur seferleri ile sağlanmaktadır.

Yöre içerisinde tarım oldukça yaygın olmakla beraber, zeytincilik ise hat safhadadır. Yaz aylarında her ne kadar sıcak olsa dahi, nem olmayışından dolayı bunaltmayan ferah bir havası bulunmaktadır. Kaz dağlarına yakınlığı sayesinde kendinizi bol oksijenli, devamlı bir esintisinin ortasında bulabilmeniz mümkün.

Belde içerisinde son zamanlarda devam eden oldukça büyük altyapı çalışmaları bulunmaktadır. Ancak yapılan çalışmalar beldenin huzurunu bozmamaktadır. Özellikle de plajlara yakın yazlık evlerde konaklıyor iseniz, gerçekleştirilen altyapı çalışmalarından haberdar dahi olmuyorsunuz.

Yeni yapılan iskele sayesinde Geyikli beldesinde siteleşme de başlamış konumdadır. Ancak yapılan bu sitelerin sadece belirli bir yükseklikte ve belirli bir şekilde inşaa edilmesine izin veriliyor. Üstelik turizmin etkilenmemesi için bu sitelerin yapımına sadece kışın izin veriliyor. Bu yüzden Geyikli, turizme oldukça önem veren beldelerden bir tanesidir.

Geyikli civarında gezilmesi gereken yerler oldukça fazla. Kestanbol Kaplıcaları ise kentin ilk olarak görülmesi gereken yerlerden gelmektedir. Beldeye 10km uzaklıkta bulunan kaplıcalar, 54 ila 75 derece arasında ki sıcaklığa sahiptir. Banyo ve içme kürlerine oldukça elverişlidir.

Asos ve Behramkale’ye yakınlığı sayesinde farklı plajlara ve denizlere ulaşabilmenizde mümkün. Özellikle kaz dağlarına yakın oluşu sayesinde sabahları dağın arasında keyifli bir yürüyüş yapabilir, yürüyüş sonrası denize girerek ferahlayabilirsiniz.

Yürüme ve deniz aktiviteleri için Geyikli oldukça elverişli bir belde. Belediye tarafından düzenli olarak temizlenen sahilleri, denizleri sayesinde tertemiz bir ortamda denize girebilmeniz mümkün. Özellikle sabah saatleri denizin durgunluğu ve berraklığı ise ayrı bir huzur katmaktadır.

Geyikli içerisinde otel sektörü biraz geri kalmış durumda. Eğer orada herhangi bir otel işletmecisi tanımıyorsanız, sıkıntı çekmeniz mümkün. Fakat oldukça uygun fiyatlara plaja çok yakın yazlık evler kiralayabilirsiniz. Böylelikle bahçenizde her türlü bahçe işleri ile ilgilenebilir, evinizin konforunda keyifli bir tatil gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Tüm alanlar zorunludur.