Çanakkale gezi turlarımıza katıldığınızda geçmiş tarihi ile alakalı tüm bölgeleri gezip tarihte yaşanılan her şey hakkında detaylı bilgiler edinebileceksiniz. Gezimiz sırasında size uzman rehberler eşlik edecektir. Gezi sırasında yapılan aktiviteler, gidilen yerler gezi paketinin içerisindedir. Özel istekleriniz dışında ek masrafa dâhil olan hiçbir konu yoktur. Gezi planının içinde yer alan müzeler de ek ücret ödeme veya müze girişi parası verme gibi bir durumunuz olmayacaktır. Müze girişi parası vermek yerine siz gezinizin tadını çıkarabilirsiniz. Çanakkale’de yer alan müzelere örnek verecek olursak ilk olarak Çimenlik Kalesi içerisinde yer alan Çanakkale Deniz

Müzesi yer almaktadır. Deniz Müzesi’nin içerisinde savaştan kalma tarihi eserler korunmaktadır. Çanakkale ve Gelibolu yarımadasında bulunan Çanakkale 1915 savaş malzemeleri müzesi en çok ziyaret edilen müzeler arasında yer almaktadır. Çanakkale’de gideceğimiz müzelerden birisi de Piri Reis Müzesi ve Galerisi’dir. İçerisinde su ve deniz bilimlerine dair galeriler içermektedir. Bozcaada gezi turumuzun içinde yer alan Bozcaada Yerel tarih müzesi içerisinde Bozcaada tarihine dair her şeyi saklamaktadır. Çanakkale gezi turlarımız içerisinde yer alan tüm bu müzeler gezimize katılan herkese ücretsiz gezme imkânı sunmaktadır.

Bizimle yapacak olduğunuz gezileriniz de tarihimizi bize hatırlatan müzeleri, tarihimizden kalma objeleri inceleyerek geçmişte var olan ve günümüze kadar varlığını sürdüren nesneler ile vakit geçirebilirsiniz. Şimdiden eğlenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Müze Ücretleri için Tıklayınız