Çanakkale turlarına katılarak hem eğlenceli vakitler geçirmeye hem farklı yerler görmeye hem de yeni bilgiler edinmeye hazır mısınız? Gezinizi tam istediğiniz gibi geçirmek, Çanakkale’ye özgü lezzetleri tatmak, tarihi ve doğal güzellikleri görmek, yaşanmışlıklara şahit olmak için daha neyi bekliyorsunuz? Çanakkale’nin farklı ilçelerine ve şehitliğe her gün turlar düzenlenmektedir. Tur saatlerinin ve yapılacakların belli olduğu gezi planında size düşen rehber eşliğinde gidilen yerlerde rehberimizi can kulağı ile dinlemek, etrafı fotoğraf karesine almak ve gezinin tadını çıkarmak olacaktır. Bunun yanı sıra bölgeye has lezzetleri tatmak için de size öğle yemeği ve serbest zaman tanınmaktadır.

Çanakkale turlarına katıldığınız da öğle yemeği menünüzde Çanakkale’nin zeytinyağlı yemeklerini yiyebilirsiniz. Çanakkale’ye gittiğinizde dönmeden yemeniz gereken yemekler arasında tumbi, Melki yemeği, Melki köftesi, Tarhanalı patlıcan, lüfer pilavı, börülce köftesi, metez, çırpma, pazı dolması, midye dolma gibi tatlar yer almaktadır. Bunun yanı sıra tatlı sevenler Çanakkale’nin meşhur peynir helvasının tadına hemen bakabilirler. Sadece bu yöreye özgün olan, tadı damağınızda kalacak olan bu lezzet gezinizin en güzel parçalarından biri olacaktır.

Çanakkale’nin hangi ilçesine giderseniz gidin bu lezzetli tatlı hemen karşınıza çıkacaktır. Çanakkale’ye özgü hazırlanmış, tarihi mekânlarda veya manzaraya karşı sunuma koyulmuş bu lezzetleri mola sırasında tadıp gezinin tadını çıkarırken biz de gezinin devamı için gerekli ayarlamaları ayarlayarak herhangi bir sorun çıkmaması için planı tekrar gözden geçiriyor olacağız.